Meadville Tribune

April 26, 2006

Meadville Area Middle School


Grade 7

Honors

Elizabeth J. Amato

Ingrid J. Anderson

Nikolay R. Arnold

Charles A. Ash

Kaitlyn L. Barnes

Maxwel C. Berkstresser

Francessa Bernoski-Snyder

Marti J. Bly

Amy L. Boettiger

Kaitlyn M. Bontrager

Keane S. Bontrager

Stormy G. Boyt

Justin T. Bradley

Trey D. Bradlly

Ariel J. Brown

Julia M. Brown

Alexis L. Bump

Kimberli D. Butler

Chandler V. Carey

Erica M. Chandler

Erin K. Chandler

Elizabeth A. Clayton

Kayla N. Cochran

Timothy J. Collins

Lucy M. Crozier

Hailey D. Crum

Kristopher J. Curnutt

Timothy M. Daly

Halee F. Dennett

Carey L. DeWalt

Cody J. Dilley

Ryan J. Edwards

Emily E. Erdeljac

Kaitlin E. Evanovich

Dustin J. Favorite

Meghan N. Findley

Douglas F. Gawne

Carrie J. Geib

Brittanee L. Gorman

Tamara F. Graham

N.E. Greenleaf

Joshua P. Gregor

Brittany J. Grinnell

Tate D. Groover

Patience P. Haight

Pamela F. Hall

Raymond L. Hamilton

Calvin L. Heagy

Shalea V. Henry

Shannon D. Hollingsworth

Kaylie E. Horvat

Gabrielle L. Hughes

Kayla M. Kightlinger

Antiqua A. King

Mason D. Kreider

Nicole M. Kuhta

Ashley A. Kurinko

Logan O. Lilly

Aaron M. Lloyd

Katlin E. Lybrook

Nicole E. Lyda

Latasha T. Manning

Larissa R. Mason

Andrew M. Maziarz

Amanda S. Mead

Dylan T. Miller

Michael J. Miller

Lindsay A. Mudger

Mitchell P. Mullen

Courtney B. Muncy

Thomas D. Ness

Nicholas J. Neubert

Jamie L. Newbould

Demarius D. Newsome

Brandon J. Pahel

Danielle S. Patterson

Teylor M. Pearson

Britany N. Phillips

Layne L. Picard

Kalen C. Prenatt

Alexis H. Pringle

Kiashia M. Prussack

Jonathan D. Randazzo

Liam C. Raredon

Patrick J. Reynolds

Kaitlyn A. Robinson-Jones

Randal J. Roney

Ashlynn A. Ross

Christian J. Ross

Megan A. Roxberry

Ryan E. Rutter

Brian P. Rydbom

Zachary W. Schoonover

Victoria L. Shabica

Jeremy A. Sheets

Tiffany E. Sherrod

Dakota C. Singletary

Zebdiah J. Smith

Michael P. Steinberg

Emily A. Sturzebecher

Dakota L. Tabar

Alicia B. Weiss

Christopher R. Westerbeck

Jasmin J. Weston

Elyn R. Wickham

Cody D. Willey

Cody E. Woods

Adrian L. Work

Corey A. Young

Andrew B. Youngs

Ian M. Zanie

High Honors

James D. Aldridge

James D. Andrews

Mary C. Bajek

Catherine N. Bellich

Krystal A. Bickel

Jacob L. Boca

Garrett A. Bouslough

Alec D. Brace

Claire M. Brautigam

Alexandria R. Budney

Haley R. Ewing

Toni E. Feidler

Janace J. Gifford

Kimberly L. Heflin

Sutter A. Hellwarth

Heidi A. Komorowski

Nicholas T. Latta

Rebecca A. Learn

Jessica E. McClincy

Megan L. McGrath

Aleta M. Mizner

Laura A. Mummert

John M. Murphree

Jennifer M. Newell

Isaac B. Pallant

Julie M. Powell

Tessa L. Ray

Victoria A. Severo

Taylor M. Shields

Chad A. Smith

Sarah N. Throop

Brenna S. Thummler

Makaylee L. Wetzel

Andrew J. Zelasco

Grade 8

Honors

Michael D. Adams

Tyler S. Banks

Adam T. Barba

Raechel L. Baricevic

Andrew A. Bartoe

Erik D. Baughman

Joshua A. Beerbower

Amanda L. Bell

Jesse C. Billingsley

David A. Burrows

Steven M. Campbell

Alissa N. Carter

Stephanie M. Claspy

Chelsea L. Costello

Cheyenne M. Donahue

Reighr G. Doughty

Steven J. Durish

Katina I. Ennis

William W. Espy

Chad D. Ewing

Alexander R. Flick

Cody I. Gettig

Evan G. Giles

Makenzie R. Gilson

Matthew B. Gotto

Seth T. Graham

Anne V. Grill

Alicia N. Groover

Clarissa M. Harvey

Christopher Heaney

Heather L. Hill

Logan C. Hinderliter

Timothy M. Hotchkiss

Erin L. Huber

Mariah L. Jensen

Sean D. Keppler

Jarrod A. Kilburn

Natalya M. Kimble

Mitchell L. King

Michael B. Knapp

Michael N. Leung

Nicholas D. Limano

Logan M. Logsdon

Sarah L. Lultschik

Ryan D. Marsteller

Sarah A. Mauri

Natalie M. McCloskey

Jonathan J. Mervine

Caroline M. Miller

Samantha W. Moyer

Matthew A. Mullen

Andrew C. Muntean

Nicole M. Newman

Michael J. Nicolazzo

Matthew R. Orr

Emily E. Owen

Matthew R. Pfeifer

Kayla N. Phillips

Jessica L. Poghen

Aaron D. Powell

Stacy L. Proctor

Zachary A. Reichel

Nadya L. Rezek

John J. Rickel

Laniah C. Robison

Rebecca M. Rothbrust

Cheyenne M. Sample

Anita F. Samples

Erica J. Schmechel

Jacklyn M. Schnauber

Amber J. Scott

Ryan D. Severo

Allison K. Shafer

Rosie N. Stabile

Samantha L. Steck

Breanna M. Steele

Jennilyn R. Stiller

Clayton H. Stockton

Erin K. Sumerfield

Matthew J. Taormina

Chelsea M. Tatman

Clinton R. Thompson

Devinn L. Thompson

Jesse T. Valore

Michael R. Varner

Susanne C. Vozar

Kelsey M. Wellmon

Alexandra E. Werley

Carrie J. Williams

Justin L. Williams

Amber E. Wilson

Elesia M. Wilson

Brandon M. Zimmerman

Karissa A. Zorn

High Honors

Martin J. Anderson

Danielle M. Cappellino

Drew M. Finton

Carly A. Gordon

Jenna N. Gordon

Jameson C. Laub

Robert J. Macielak

Nicole A. Mauri

Caitlin E. McGrath

Daniel A. Nelson

Nicole M. Newman

Taylor G. Nickerson

Erika L. Payne

Victoria L. Pless

Lauren R. Stainbrook

Rachel L. Verno